České
feráty
Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Srbská Kamenice - Kavárnička

Ferata se nachází v Českém Švýcarsku na severu obce Srbská Kamenice. Příchod k feratě vede po silnici ze Srbské Kamenice na Jetřichovice. V Srbské Kamenici u silnice po levé straně Infocentrum a pošta a po pravé straně Obecní úřad. Od Obecního úřadu Srbská Kamenice asi po jednom kilometru chůze se po pravé straně silnice nachází ferata Kavárnička.

Na tvrdé pískovcové skále v bývalém malém lomu jsou celkem čtyři zajištěné cesty o obtížnostech B, C a D. Délka cest je okolo 12 metrů, celá lokalita je vhodná pro začátečníky i pro rodiny s dětmi. Orientace stěny je k západu. Všechny cesty byly zpřístupněny v září 2017.

Život na hraně

V pravé části stěny po kramlích šikmo doprava až na hranu. Od hrany krátký výstup stěnou až na polici, z police traverz přes hranu doleva ke knize ve stěně.
Obtížnost B.
Čas výstupu: 20 min

Cesta dolů

Od nástupu do cesty výstup po kramlích středem stěny až ke knize.
Obtížnost B.
Čas výstupu: 20 min

Moribundus

Od nástupu vlevo ukloněnou stěnou na šikmou římsu, odtud po kramlích až na konec fixního lana. Zde spojení s cestou Bruto Force.
Obtížnost C.
Čas výstupu: 20 min

Bruto Force

Nástup na cestu v tomto skalním areálu je zcela vlevo. Od nástupu nejprve šikmou stěnou ke skalnímu zlomu. Odtud šikmo doprava traverz až ke knize ve stěně.
Obtížnost D.
Čas výstupu: 30 min

 

text: Karel Březina, Ladislav Jirásko
foto: Jana Boudová, Karel Březina