České
feráty
Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Vychází TURISTA č. 4/2019

Časopis Turista č. 4/2019 je distribuován do široké prodejní sítě PNS a rozesílán předplatitelům v týdnu od 1. dubna 2019. Tématem tohoto čísla je oblast Milešovského středohoří. Na dvanácti stránkách jsou představeny nejvýznamnější dominanty tohoto krásného koutu v severních Čechách – Milešovka, Lovoš, Hazmburk, Košťálov a Ostrý.
 

K zajímavým pozváním na výlet patří článek o Horní Plané u Lipna nebo povídání o Hrusicích a kraji Josefa Lady s názvem "Po stopách kocoura Mikeše". Čtenáře zaujmou i články o Smrku, nejvyšším vrcholu české části Jizerských hor, o přírodním parku Sovinecko v Nízkém Jeseníku nebo o básníku Gustavu Jarošovi s názvem Český Andersen a jeho Broučci.
 

V rozhovoru je představena agentura Dobrý den z Pelhřimova, seriál Poutní místa uvádí jihomoravské Hluboké Mašůvky a k návštěvě bude čtenáře lákat i Borská skalka, která se vypíná nad Novým Borem.
 

Partnerem časopisu a rubriky Vybavení pro turistiku je plzeňská firma Rock Point, jeden z našich největších prodejců outdoorového vybavení. Pro soutěživé čtenáře dodala firma Rock Point tři soupravy Care Kit Oboz a láhev Nalgene Rock Point.