České
feráty
Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Tomáš Roubal, vydavatel časopisu Montana (30. 6. 1974 – 25. 7. 2019)

Jsou lidé, kteří byli vyvoleni k tomu přijít na svět, aby žili své sny. A ty sny žijí i přesto, že jsou si vědomi určitého vystoupení z proudu, z komfortní zóny. Realizují pak své sny, i když ví, že jim to nějakým způsobem znesnadňuje rodinný, ekonomický nebo třeba sociálně-společenský život. Ale přesto si za svými sny stále a cílevědomě jdou, protože vnitřně cítí, že jen tak mohou svůj čas zcela naplnit. Tomáš patřil mezi ně. A je úplně jedno, jestli to bylo vydávání jediného nezávislého československého lezeckého časopisu Montana, nebo plnění si vytyčených lezeckých cílů. Rozhodně však Tomáš nebyl člověk, který by šel do jakéhokoliv objektivního rizika, protože nade všechny svoje sny miloval hlavně svou rodinu, svou ženu a své tři děti. Nešťastná náhoda tomu však chtěla a Tomáš se svým lezeckým partnerem zahynul po pádu ze stěny Trollveggen v Norsku 25. července 2019.

 

 

Pokud chcete nějak pomoct lidem, kteří na tomto světě zůstali bez Tomáše, tak si vzpomeňte na nějakou pěknou příhodu nebo zážitek, který jste s ním prožili, sepište ho ať už rukou na papír nebo do e-mailu a pošlete mi ho prosím. Rád vše předám těm, kterým to moc pomůže překonat tohle těžké období.

 

Komentář Petra -Pepeho- Piechowicze k portrétu:

„Tahle fotka se mi moc líbí, ale nemám ji správně zaostřenou.“

No a vadí to snad někomu? Vždyť Tomáš byl tak úžasně a krásně rozevlátý…

 

Martin Stolárik,

šéfredaktor Montany

stolarik@montana.cz

Dobratice 63

739 52

 

PS: Daniel Polman / šéfredaktor lidé&HORY: "Tomáše jsem si nesmírně vážil. Lidí, kteří dělají poctivě časopis, aniž by kvůli komerčním zájmům uhnuli z cesty, je jako šafránu. Tomáš dělal vše naplno, srdcem, nikoliv z nějakého kalkulu, jak to v novinářské branži chodí čím dál častěji. Jeho odchod je velkou ztrátou pro českou lezeckou scénu a zároveň sportovní žurnalistiku. A především to je obrovská rána pro jeho rodinu a nejbližší přátele - těm bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. Čest Tomášově památce!"