alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Letošní Outdoor Trophy dominovali Češi

Velmi vysoká úroveň letošního ročníku se projevila hned na startu běhu do vrchu v centru vesnice Egg: byl zde mistr světa v běhu do vrchu Helmut Schiessl, stejně jako italský špičkový běžec Gerd Frick (vítěz Zermattského maratonu) nebo dvě české hvězdy běhu do vrchu Jan Havlíček a Robert Krupička. Právě druhý z nich překonal dvanáct kilometrů s převýšením 1100 metrů nejrychleji v čase 1:06 hodiny a přivedl svůj tým „OpavaNet/Tilak“ do vedení před českými pronásledovateli „Speed 8“ a Schiesslovým týmem „Land Rover Team Hörburger“. Krupička předával pilotovi paraglidu Janu Škrabálkovi, který druhým nejlepším časem zvládl obhájit vedení. Nejrychlejším pilotem byl Rakušan Jakob Herrmann (Land Rover Team Hörburger) a jeho tým díky tomu získal druhé místo. To nejnapínavější ale ještě jen mělo přijít: kajakář Tomáš Slovák, který se jako první spustil na vodu, byl také prvním, kdo předával štafetu jezdci na horském kole. Za nimi se však pole závodníků dále srovnávalo. Mistr Rakouska v kajaku Gerhard Schmid se probojoval spoustami vody ve špičkovém čase, dostal svůj původně favorizovaný tým „Telekom Team Südtirol“ na třetí místo a předával vítězi italského seriálu Hannesu Pallhuberovi, který se na 31,4 kilometrů dlouhé mountainbikové trati pokusil o poslední útok. Favoritům se však prosadit nepodařilo: skvělý jezdec na horském kole Jaroslav Kulhavý zajistil svému týmu „OpavaNet/Tilak“ vítězství stylem start-cíl s náskokem tří minut a čtyř sekund – což znamenalo první český triumf v devítileté historii outdoortrophy. Vítězné české tažení zkompletoval druhým místem tým „Speed 8“, Pallhuber a tým „Telekom Südtirol“ se museli spokojit s bronzem.