České
feráty
Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Glacier Camp

Prodloužený víkend v oblasti Großvenedigeru pro zájemce o ledovce, výstupy na třítisícové vrcholy, zajištěné cesty a VHT – všechny túry i metodický výklad, záchrana při pádu do ledovcové trhliny pod vedením horských vůdců z rakouského Matrei in Osttirol.

Termín: 13. - 16.8.2009

Místo campu:
Neue Prager Hütte (2781 m), Národní park Vysoké Taury

GPS souřadnice
(zdroj Alpenverein)
WGS 84, šířka 47° 07,385’, délka 12° 23,540’
UTM (Nord) 5222142, UTM (Ost) 302212

Program:

čtvrtek 13.8. individuální příjezd k Matreier Tauernhaus (cca do 15.00 hod, 1511 m), pěšky k chatě Neue Prager Hütte (výstup trvá cca 4 hod), zahájení na chatě v 19.00 hod, seznámení se s programem a horskými vůdci
pátek 14.8. - celý den proběhne praktický základní kurz, jehož náplní budou disciplíny: chůze po ledovci, používání cepínu a stoupacích želez, pád a brzdění na ledovci nebo na firnu, lanová družstva, vedení tůry, záchrana při pádu do ledovcové trhliny. Odpoledne návrat na chatu, večeře, rozdělení do lanových družstev, příprava na výstup na Großvenediger.
sobota 15.8. - výstup na Großvenediger - obvyklý odchod z chaty kolem 5.00 hod, návrat na chatu krátce po poledni. Odpolední program podle domluvy a času.
neděle 16.8. - individuelní program již bez účasti horských vůdců, ukončení campu, sestup na parkovště, návrat domů

Ubytování: Neu Prager Hütte (2781 m) na společné noclehárně (Matrazenlager)

Stravování: v ceně snídaně; možnost dokoupení večeře na chatě (cca € 10,-/den)
Na chatě je zdarma pouze užitková voda, nikoli pitná voda. Na chatě lze zakoupit balenou pitnou vodu nebo 1l horké vody na čaj (cca 1€).

Vybavení s sebou: boty pevné, nepromokavé, vhodné k nasazení stoupacích želez, cepín, mačky (stoupací železa), sedací úvazek (případně hrudní úvazek), alespoň 2x šroubovací karabina nebo HMSka, 1x kulatá smyčka 5-6 mm dlouhá 1-2 m, 1x kulatá smyčka 5-6 mm dlouhá 3,5-4 m (obě na prusíkování), kulatá smyčka 9 mm 1,5 m dlouhá (nebo plochá smyčka 1,5 m dlouhá), přezůvky na chatu (erární jsou k dispozici na chatě), vložka do spacáku (spacák není nutný), batoh s uchycením na cepín a mačky, baterka/čelovka, lékárnička, osobní léky, oblečení vhodné na ledovec vč. náhradního na převlečení, ledovcové brýle, UV krém na opalování. Lano není nutné.

Cena 3750,-
Cena * 3450,-

* cena pouze pro členy Alpenvereinu (sekce Praha-Innsbruck) nebo předplatitele časopisu lidé&HORY
Cena obsahuje: 3 noci na chatě se snídaní, program vč. metodiky a kurzu a všechny túry pod vedením horských vůdců.

Doprava: předpokládáme vlastní dopravu účastníků, poplatek za průjezd tunelem Felber-Tauer-Tunnel € 10,- (jedna cesta)

Bus: pokud bude alespoň 25 zájemců bude z Prahy do místa srazu a zpět zajištěna doprava busem. Bus bude k dispozici po celou dobu srazu. Cena této dopravy je 1690 Kč/osobu (tato cena platí, pokud bude v busu alespoň 25 osob)