České
feráty
Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

17. ročník závodu AUTHOR 50 ČESKÝ RÁJ startuje 20. dubna

Začátek bikové sezóny je v plném proudu a s ní přicházejí i první MTB závody vyznačující se tratěmi vhodnými pro všechny výkonnostní skupiny cyklistů. Jedním z takových je i cyklistický závod ve velmi atraktivním prostředí Českého ráje "Author 50 Český ráj", který se uskuteční v sobotu 20. dubna 2019.

Místo konání: Branžež – Nová Ves, start a cíl u Komárovského rybníka
Délka tratě: 50 kilometrů
Převýšení: 655 metrů

!!! Startovné za nejvýhodnější cenu do 29. 3. 2019

Trať závodu je vedena po vyznačených trasách v malebných lokalitách kolem hradu Kosti, zříceniny Trosek, rybníka Vidlák, zámku Hrubé Skály, Příhraz, rybníka Žabakoru, skalního masivu Drábských Světniček, kráteru Mužský a zříceny hradu Valečova. Svým profilem a povrchem je určena ke sportovnímu vyžití široké veřejnosti.

 

Více informací na webu závodu: www.50ceskyraj.cz

 

! TIP: Do 29. 3. můžete využít slevu na startovné na dva závody 50 Český ráj a 50 Bezděz.

 

Více o závodu 50 Bezděz (19. 5. 2019):

O květnové neděli (19. 5. 2019) se přímo v malebné obci Bezděz pod dominantním středověkým hradem odehraje další tradiční bikové klání – závod Author 50 Bezděz.

Trať dlouhá 50 km s převýšením 465 m vede po vyznačených trasách v chráněném území Dokeské pískovce a mokřady, kolem dominanty královského hradu Bezděz, Břehyňského rybníka, vrcholu Velká Buková a Králova stolce. Svým profilem a povrchem je určena ke sportovnímu vyžití široké veřejnosti. Trať vede po zpevněných cestách, lesních cestách a loukách a je bez problému sjízdná jak na horském, tak na trekingovém kole.

 

Pro rok 2019 organizátoři připravili tři nové kategorie – Gravel Muži, Gravel Ženy a Fitnes elektrokola.Kategorii Fitnes elektrokola jsme zařadili po četných dotazech na možnost startu na elektrokole

Startovní výstřel hlavního závodu zazní úderem 11. hodiny, poté proběhnou i závody dětských kategorií v prostoru cíle.


foto: Jiří Murdych

Přihlášky a další informace na webu závodu: www.50bezdez.cz